برنامه های علمی انجمن در یک نگاه !

برنامه های علمی انجمن در یک نگاه !

انجمن دندان پزشکی ایران در کنار برگزاری کنگره های سالانه اکسیدا، در طول سال نیز یک سری برنامه های علمی براساس نیاز همکاران با موضوعات مختلف برگزار می نماید.

دکتر بهزاد فرخ زاد نایب رئیس کنگره اکسیدا 58 و مسئول کمیته علمی انجمن دندان پزشکی ایران در مورد ضرورت تشکیل کلاس های باز آموزی و علمی برای همکاران دندان پزشک به روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران گفت: انجمن دندان پزشکی ایران در کنار برگزاری کنگره های سالانه اکسیدا، در طول سال نیز یک سری برنامه های علمی براساس نیاز همکاران با موضوعات مختلف برگزار می نماید.

مسئول کمیته علمی انجمن درباره نحوۀ برگزاری این کلاس و نحوۀ بررسی کیفیت آنها گفت:  این کلاس ها شامل یک  سری برنامه های علمی  بر اساس موضوعات خاص و  توسط یک سخنران مشخص و نیاز همکاران دندان پزشک برگزار می شود. در این برنامه ها تلاش می شود که چهار تا تا 5 ساعت  یا دو روز بسته به موضوع، به سخنرانی اختصاص یابد تا یک جمع حدود 30 نفره از همکاران بتوانند در طی این مدت در مورد یک روش درمانی خاص تمامی ایده ها و روش های  سخنران  را شنیده و در پایان با یک جمع بندی و دیدگاه جامع نسبت به درمان و بیمار دوره را به پایان برسانند.  

دکتر فرخ زاد افزود: هدف ما در کل برنامه ها این است که شرکت کنندگان حتما بیش از آنچه که  تا کنون انجام میداده اند بدست بیاورند. روش ها نیز در این کلاس ها  حتی امکان پرسش و پاسخ دو طرفه بین مدرس و شرکت کنندگان است. ایشان در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در شعب انجمن افزود: ما همچنین سعی کردیم تا همین کلاس ها را در شعب هم اجراء نمائیم.  ایستگاه های علمی که طی دو سه سال گذشته همراه با کنگره اکسیدا درشعب  حال برگزاری است در واقع به همین منظور تدارک دیده شده است. ما براساس نیازی که همکاران  در شعب اعلام نموده اندو با توجه به امکانات انجمن و اساتیدی که آمادگی برگزاری چنین برنامه هایی را دارند، برنامه های یک تا دو روزه را در محل شهرستان ها برگزار نموده ایم. همچنین چنانچه شعب امکان برگزاری کارگاه عملی را نیز داشته باشند،کارگاه های علمی نیز در شعب برگزار خواهد شد از جمله: کارگاره لایو لمینت در ایلام که  دو سال پیش برگزار شد و کارگاه روتاری در مشهدکه سال گذشته برگزار شد.

نایب رئیس کنگره اکسیدا 58 در مورد نحوۀ ارزیابی کلاس ها و اساتید به روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران گفت:  با توجه به اهمیت کیفیت کلاس ها سعی شده است که با ایجاد فرم ارزشیابی کیفیت  علمی برنامه ها را ارتقاء دهیم. بدین منظور پرسشنامه هایی تهیه و در انتهای دوره از شرکت کنندگان خواسته می شود تا پرسشنامه ها را پر و به واحد ثبت نام و نظر سنجی انجمن تحویل دهند. ما در این پرسشنامه ها سوالات متعددی با توجه به نوع و نحوۀ کلاس مطرح نموده ایم از جمله: نحوه ارائه سخنرانی نحوۀ ارائۀ پاور پوینت ، نوع بیان مطلب، نوع انتقال دانش، تسلط در پاسخگویی به سوالات همکاران ، روزآمدی مدرس و نیز زمان اختصاص یافته به کلاس وسایر عناوین بررسی می شود.در نهایت این همکاران هستند که ملاک ها را به ما می دهند تا  در دوره های بعدی  برای بالا بردن سطح مدرسان و یا جایگزینی آنها تصمیم گیری نماییم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •