مطالب پیشنهادی
توجه به محیط زیست، هم در تِم  و هم در اجرا از مشخصه های بارز کنگره اکسیدا 58 است

توجه به محیط زیست، هم در تِم و هم در اجرا از مشخصه های بارز کنگره اکسیدا 58 است

دکتر پیمان کشاورز معتمدی قائم مقام دبیراجرائی کنگراکسیدا 58 در گفت و گو با روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران توجه به محیط زیست را از مشخصه های کنگره اکسیدا 58 دانست...

دکتر پیمان کشاورز معتمدی قائم مقام دبیراجرائی کنگراکسیدا 58 در گفت و گو با روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران توجه به محیط زیست را از مشخصه های کنگره اکسیدا 58 دانسته و افزود:

مهمترین ویژه گی اکسیدا 58توجه به محیط زیست در قالب حذف کاغذ و جایگزینی اپلیکیشن هایی است که تمامی مراحل کنگره را اعم از برنامه ها، سخنرانی ها ثبت نام و دریافت کارت را در بر گرفته است.در این کنگره ضمن برون سپاری امور اجرائی کنگره، الکترونیکی شدن تمامی برنامه ها اعم از علمی و غیر علمی نیز تحقق پذیرفته است.

قائم مقام دبیر اجرائی کنگره اکسیدا 58 در مورد تغییر زمان برگزاری کنگره از اواخر اردیبهشت به اواخر فروردین گفت:

 تغییر زمان کنگره هم دارای مزایا و هم معایبی است. از مزایای تغییر زمان برگزاری کنگره  اینکه ، برخلاف سال های قبل تداخل و همزمانی با سایر نمایشگاه هایی که بعضا در محل نمایشگاه برگزار می شدند بوجود نخواهد آمد. در سال های گذشته به دلیل همزمانی برخی نمایشگاه های دیگر با نمایشگاه و برنامه های کنگره درگیر نوعی محدودیت فضایی هم به لحاظ شرکت کنندگان و هم به لحاظ شرکت های حاضر در کنگره بودیم که امسال خوشبختانه با تغییر زمان، این تداخل ها از میان رفته است. مضافا به اینکه با عنایت به این موضوع حجم ترددها کمترخواهد شد و با ترافیک کمتری هم به لحاظ وسایل نقلیه و هم به لحاظ جمعیتی مواجه خواهیم بود. از طرف دیگر به  دلیل عدم تداخل زمانی با سایر نمایشگاه های جانبی ،توانستیم بهترین فضاهای ممکن را برای نمایشگاه کنگره در اختیار بگیریم. سالن های 8، 9 و 10 از بهترین سالن ها با بهترین فضای مستطیلی شکل و قابل دسترس ترین سالن های نمایشگاه است که در اختیار شرکت ها قرار خواهد گرفت و تقریبا همۀ شرکت ها در فضاهایی یکسان حضور خواهند داشت.و البته مهترین مزیت دیگر برگزاری کنگره در اواخر فروردین مناسب بودن هوا است که امیداواریم مانند سال های قبل با تغییرات ناگهانی جوی مواجه نباشیم.

دکتر کشاورز در مورد معایب برگزاری زمان کنگره همچنین افزود:

ازمعایب تغییر زمان کنگره اکسیدا 58  محدودیت زمانی بعداز تعطیلات نوروز است که باید به صورت فشرده کارها به انجام برسد.

البته لازم است اعلام کنم شورای برگزاری کنگره تمام مقدمات کارها را تا اواسط اسفند ماه به انجام رسانده است. تنها بخشی از کارهای اجرائی و ساخت و سازی مانده که به یاری خداوند بعداز تعطیلات نوروزی به اتمام خواهد رسید.

دکترکشاورز معتمد در مورد برنامه های پیش بینی شده برای انتقال شرکت کنندگان از محل اجلاس به نمایشگاه اظهار داشت:

امسال با توافقاتی که با مدیریت نمایشگاه صورت گرفته است تعداد زیادی خودروهای برقی تهیه شده است که وظیفۀ انتقال بازدید کنندگان از محل برگزاری کنگره به نمایشگاه را به عهد خواهند داشت. این تعداد دو برابر تعدادی است که سال قبل مورد استفاده قرار گرفته بود. امیدوار هستیم با این تمهیدات و با توجه به اینکه سالن های نمایشگاه در کنار هم قرار دارد، با انسجام و سرعت بیشتر و معطلی کمتری در رفت و آمد شرکت کنندگان از اجلاس به نمایشگاه و بالعکس مواجه باشیم.

وی با اشاره به انجام کلیۀ مکاتبات و کارهای اجرائی و با اشاره به الکترونیکی برگزار شدن کنگره به روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران گفت:

من این قول را میدهم که کنگره اکسیدا 58 کنگره موفقی در نوع خود خواهد بود. گذار از روش های سنتی برگزاری کنگره به الکترونیکی تحول بزرگی است که امیدوارم با همیاری و مساعدت کلیۀ دوستان و همکاران صورت گیرد و ما برای اولین بار تجربه کنگره ای بدون کاغذ را به خوبی برگزار نماییم. البته انجام هر کار تازه ای ممکن است با اشکالات و ایراداتی همراه باشد ولی خوشبختانه همکاران ما  در شورای برگزاری کنگره 58 بارها مراحل برگزاری کنگره را در فضای مجازی سالن اجلاس مرور کرده و تا حد امکان مشکلات را رفع نموده اند. در نهایت اینکه مشکل غیر قابل حلی باقی نخواهد ماند.

از قائم مقام دبیر اجرائی کنگره اکسیدا 58 در مورد تِم کنگره سوال شد ایشان در پاسخ ضمن بیان این مطلب که تِم کنگره از ابتکارات دکتر دلورانی رئیس کنگره بوده که ایشان ماه ها بر روی آن کار نموده اند گفت:

حفظ محیط زیست از انگیزه های اصلی این تِم است . ما به خوبی میدانیم هر کدام از این کاغذهایی  که استفاده میشد و در منازل  یا مطب ها ارسال می شود بعد از استفاده به دور افکنده می شود.ما به خاطر اینکه مصرف کمتری از کاغذ داشته باشیم ،در جدی شدن الکترونیکی برگزار کردن کنگره پافشاری نمودیم.تمام هّم و غّم ما این بود که هم نیروی انسانی کمتری کار شود و هم بحث محیط زیست جدی باشد و هم الگویی برای کنگره های دیگر باشد.همیشه گفته اند درمان مقدم بر پیشگیری است قطع درخت و کاشتن درختی به جای آن بهتر است یا حفاظت از درختانی که اکنون هستندو حیات دارند؟! . هم عدم استفاده از کاغذ در کنگره و هم استفاده از ماشین های برقی که برای ما هزینه ای به مراتب بیشتر از ماشین های بنزینی در بر داشته و برای انتقال شرکت کنندگان به نمایشگاه در نظر گرفته شده است، همه و همه برای جا افتادن این واقعیت برای جامعه و به خصوص جامعه پزشکی است، محیط زیست ما در خطر است و ما حق نداریم با برگزاری کنگره هایمان این خطر را بیشتر کنیم بلکه باید به سمت روش ها و ایده هایی برویم که ضمن برگزاری کنگره های علمی از قطع بیشتر درختان ممانعت بعمل آوریم.  

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •