مطالب پیشنهادی
برگزاری اولین کنگره تمام دیجیتال در تاریخ کنگره های انجمن دندان پزشکی ایران

برگزاری اولین کنگره تمام دیجیتال در تاریخ کنگره های انجمن دندان پزشکی ایران

دکتر مجید شهبازیان مسئول کمیتۀ ثبت نام کنگره اکسیدا 58 ضمن بیان خبر فوق از سیاست ها ی شورای برگزاری در حذف کاغذ از برنامه های کنگره به منظور حفظ محیط زیست خبر داد.

برگزاری اولین کنگره تمام دیجیتال در تاریخ کنگره های انجمن دندان پزشکی ایران

دکتر شهبازیان مسئول کمیته ثبت نام اکسیدا 58:

برای اولین بار در تاریخ برگزاری کنگره های انجمن دندان پزشکی ایران، کنگره ای تمام دیجیتال برگزار خواهیم نمود.

به گزارش روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران دکتر مجید شهبازیان مسئول کمیتۀ ثبت نام کنگره اکسیدا 58 ضمن بیان خبر فوق از سیاست ها ی شورای برگزاری در حذف کاغذ از برنامه های کنگره به منظور حفظ محیط زیست خبر داد.

وی در ادامۀ این گفت و گو افزود:

امسال علاوه بر مسئولیت کمیتۀ ثبت نام، مسئولیت تهیه اپلیکیشن اطلاعات کنگره را نیز بنابر نظر شورای سیاست گذاری کنگره اکسیدا 58  به عهده داشته و بر همین مبنا طراحی اپلیکشینی را آغاز کردیم که کل اطلاعات کنگره اعم از : پیام اعضاء برگزار کنندۀ کنگره ،نقشۀ نمایشگاه و غرفه ها ،مشخصات اسپانسرها و حتی غیر اسپانسرها  بعلاوه برنامه های علمی و کارگاه ها اعم از شرکتی و غیر شرکتی در آن طراحی شده است. بنابراین شرکت کنندگان در کنگره می توانند با نصب رایگان این اپلیکشن، کلیۀ اطلاعات مربوط به کنگره را بدون نیاز به استفاده از کاغذ در گوشی تلفن همراه خود داشته باشند.

مسئول کمیتۀ ثبت نام کنگره اکسیدا 58 در مورد نحوۀ دستیابی به اپلیکیشن فوق افزود:

اطلاع رسانی در این زمینه از طریق پیامک خواهد بود. بعلاوه لینک اپلیکیشن داخل سایت قرار داده خواهد شد و همۀ افراد اعم از آنانی که در کنگره شرکت کرده یا شرکت نکرده اند، می توانند این اپلیکیشن را دانلود کنند و تمام اطلاعاتی را که قبلا به صورت کتابچه در اختیارشان قرار داده می شد رااز طریق اپلیکیشن دریافت نمایند.

دکتر شهبازیان در مورد روند ثبت نام و تخفیف های مربوط به آن گفت:

در مورد تعداد ثبت نام ها هنوز آماری نداریم . البته قابل ذکر است با تلاش دوستان در کمیتۀ شعب ، شعب فعالیت بیشتری امسال در کنگره داشته اند.در مورد زمان ثبت نام نیز باید عرض کنم همکاران عزیز تا 28 اسفند فرصت ثبت نام دارند.البته تجربه ثابت کرده است که معمولا ثبت نام ها 10 روزآخردر حداکثر روند خود خواهد بود. به همین دلیل نیز تا 31 اسفند 40 درصد تخفیف برای همکاران در نظر گرفته ایم و در سال 97 این تخفیف 20 درصد خواهد بود. و در روز کنگره در صورت تکمیل نشدن ظرفیت تخفیفی در نظر نگرفته شده است.

دکتر شهبازیان در مورد ظرفیت های ثبت نام افزود:

امسال بسیار مقید هستیم تا ثبت نام ها بر طبق ظرفیت صورت گیرد. متاسفانه در دو سال قبلی که ثبت نام هایی خارج از ظرفیت داشتیم با مشکلاتی در مورد محاسبۀ امتیازات روبرو شدیم، ولی امسال تلاش داریم تا ثبت نام ها در چارچوب ظرفیت های مقرر که 5 هزار نفر است صورت گیرد .

مسئول کمیتۀ ثبت نام اکسیدا 58 در مورد اپلیکشن طراحی شده به منظور عدم استفاده از کاغذ در کنگره افزود:

بدون شک با این  اپلیکیشن تعداد قابل توجهی کاغذ صرفه جویی خواهد شد. همچنین سعی داریم تا تمام برنامه های کنگره اعم  از سخنرانی ها و کارگاه ها را در قابل  نرم افزاری تهیه و بعد از کنگره در اختیار افرادی که در کنگره ثبت نام کرده اند قرار دهیم.

دکتر شهبازیان در مورد احتمال پیش آمدن برخی کاستی ها و  به اصطلاح ریسک های اجرای  طرح حذف کاغذ که برای اولین بار است در کنگره صورت می گیرد گفت:

به هر حال شروع هر کار جدیدی  چالش هایی را در بر خواهد داشت. اما بالاخره باید از یک جایی شروع کرد.  سه سال پیش هم که صدور کارت ها  را به صورت آنلاین و در سایت   آغاز کردیم  ریسک هایی داشت، در حالیکه الان بعد ازگذشت  سه سال به این نتیجه رسیده اند کارهایی را که قبلا انجام میدادند روشی های منسوخ بوده و امروز در همۀ کنگره های علمی و تخصصی از روش های ثبت نام آنلاین استفاده می شود. من خوشحالم از اینکه درکنگرۀ  58 ما پیشقدم در اجرایی نمودن  طرح حذف کاغذ خواهیم بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •